Kolín dokončil přestavbu areálu bývalých kasáren

Vložil
ČTK
03.04.2007 12:35
Kolín

Kolín - Budova velitelství bývalých kasáren v kolínské Pražské ulici se přeměnila na 35 bytů. Jejich vybudováním město završilo přestavbu areálu, který získalo od armády. Vzniklo v něm především téměř 290 bytových jednotek pro zaměstnance automobilky TPCA. Nové byty jsou z kategorie tzv. startovacích, jsou tak určeny zejména mladým rodinám a seniorům a o jejich nájemnících rozhodne už samo město, řekl dnes novinářům starosta Jiří Buřič.

    "Dá se říct, že končí bytová výstavba za použití peněz města," dodal starosta. Iniciativu teď podle něj přebírají soukromí investoři. Město má podle Buřiče v současnosti bytů dostatek. Pokud by ale byla šance získat dotaci na podporu bydlení, určitě toho opět využije. V pořadníku městského úřadu je kolem 2000 žadatelů o byt.
    Celkové náklady na přestavbu budovy velitelství, včetně úpravy jejího okolí, stavby parkoviště a protihlukové zdi, dosáhly 52 milionů korun. Na každou bytovou jednotku město dostalo státní dotaci 500.000 korun, zbytek zaplatilo z vlastních zdrojů.
    Většina bytů v novém domě je malometrážních, jejich velikost nepřesáhne 60 metrů čtverečních, čtyři mají bezbariérovou úpravu. Noví nájemníci by se do nich měli začít stěhovat v květnu.
    Starosta připomněl, že na přestavbě bývalých kasáren na byty se finančně kromě města a státu podíleli také soukromí investoři. V areálu postavili dva supermarkety a připravili území pro stavbu dalších obchodů.
1 komentář
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
zobrazit všechny komentáře