Kaplickému zazpívají Support Lesbiens a Petr Hapka

Vložil
ČTK
22.01.2009 22:40
Praha

Praha - Poslední rozloučení s architektem Janem Kaplickým, který náhle zemřel minulý týden, doprovodí v Pražské křižovatce projekce jeho projektů a inspirací i některých momentů z jeho života. Rozloučit se s ním přijdou i  známí architekti z Česka a zahraničí včetně těch, kteří s Kaplickým pracovali na projektu Národní knihovny. Během setkání zazpívají několik písní skladatel Petr Hapka a zpěvák skupiny Support Lesbiens Kryštof Michal.
    ČTK to dnes sdělil Radek Zeman z agentury, která zastupuje rodinu zesnulého. Z českých kolegů a přátel se s Kaplickým rozloučí například architektka Eva Jiřičná či zpěvák a architekt Pavel Bobek.
    Veřejné rozloučení s Janem Kaplickým se bude konat v úterý 27. ledna v Pražské křižovatce, tedy prostoru vzniklém z  kostela sv. Anny na Starém Městě. Pořadatelé opět změnili začátek setkání - lidé se mohou přijít s architektem rozloučit od 13:00 do 19:00.
    Pražská křižovatka vznikla z podnětu bývalého prezidenta Václava Havla. Je místem různých setkání, kde se pořádají přednášky, diskuse, koncerty, představení, výstavy i meditace. Autorkou architektonického řešení je Eva Jiřičná.
    Jan Kaplický, známý v Česku především díky svému návrhu nové budovy Národní knihovny, zemřel náhle minulou středu večer v Praze. Týž den se mu narodilo jeho druhé dítě, dcera Johanka.
    Nyní sílí hlasy, že by knihovna v Praze podle jeho návrhu měla být postavena. Fanoušci blobu chystají do Prahy na 5. února manifestaci, komunikují spolu po síti a do skupiny, která vyjadřuje tento názor, vstoupilo již 17.000 lidí. Skupina se rozhodla přejít z prostoru virtuálního do občanského, a proto se transformuje do občanské iniciativy Demokracie staví.
0 komentářů
přidat komentář