Kaplického projekt pro Konopiště bude představen v únoru

Zdroj
Markéta Horešovská
Vložil
ČTK
20.01.2009 21:30
Praha

Praha - Ani projekt nové budovy Národní knihovny, ani jihočeská koncertní síň nebyly posledními návrhy zesnulého architekta Jana Kaplického pro české prostředí. Jsou jím stavby, které by měly vyrůst v blízkosti zámku Konopiště. Zahájení výstavby komplexu budov, na kterých se podíleli i další čeští a zahraniční architekti, se plánuje na letošní rok, řekla dnes ČTK Magdaléna Marešová ze společnosti, která zastupuje investora.
    Doplnila, že celý projekt Konopiště Resort bude oficiálně představen na počátku února. Jeho ozdobou by podle ní měly být návrhy Klubu Volavka a Vily Kaplický architekta Jana Kaplického. Oba návrhy dokončil architekt za přispění jeho londýnského týmu z Future Systems na sklonku minulého roku a doplní kolekci architektonických návrhů z dílny dalších deseti českých a zahraničních autorů.
    Konopiště Resort by měl být komplexně urbanisticky řešeným územím s  řadovými apartmány se zahradami, sportovními studii s terasami, luxusními penthousy, prostornými rodinnými domy i individuálně navrženými vilami pro náročnější klientelu s velkorysými zahradními úpravami, stojí na internetové stránce www.konopisteresort.cz.
    Centrem Klubu Volavka, který navrhl Future Systems a Kaplickým, bude kavárna s otevřeným krbem, vinotéka, wellness, součástí služeb bude i mateřská školka. Jan Kaplický, který minulý týden náhle zemřel, je pak autorem ještě jedné z vil. Snahou investora je podle Marešové vybudovat velkorysou architekturu, moderní projekt, který by se lišil od běžných developerských projektů, jež nabízejí jen uniformitu, byť opatřenou luxusními materiály.
    Společnost Resort Living na přípravě projektu spolupracuje se společností Develon, investičním a developerským manažerem irského investičního fondu Quinlan Private, který projekt financuje.
3 komentáře
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
kruh se uzavřel
hk
21.01.09 07:59
Irish finance?
heron
03.09.10 07:31
zobrazit všechny komentáře