Historické centrum Kutné Hory dostane novou dlažbu

Vložil
ČTK
21.01.2009 21:40
Kutná Hora

Kutná Hora - Historické centrum Kutné Hory dostane novou dlažbu. Město na ni získalo evropskou dotaci. Práce začnou letos a hotovy by měly být do konce dubna 2010. Hodnotící komise už vybrala firmu, která by měla zakázku zhotovit, musí ji ještě potvrdit městská rada, řekl dnes novinářům starosta Ivo Šalátek.
    Do soutěže se původně přihlásilo šest firem, čtyři z nich ale nesplnily zadání a byly z ní vyřazeny. Město potom oslovilo zbylé dva zájemce, aby předložili své nabídky. Reagoval jen jeden, který se zavázal dlažbu rekonstruovat do 14 měsíců od předání staveniště, a to za 114 milionů korun. Z  dotací Evropské unie na akci město získalo 82 milionů korun, zbytek zaplatí ze svých zdrojů.
    Podle starosty by ale investice mohla být levnější, protože město má materiál, který by se mohl na dlažbu použít. Část dlažebních kostek například zbyla z dřívějších oprav a rekonstrukcí a město je má ve skladech. Použít by se mohla i nynější dlažba nebo ta, která leží pod asfaltovaným povrchem některých ulic, které se budou opravovat. Kolik materiálu by tak mohlo být k dispozici, ale starosta nedokázal odhadnout.
    V prvních dvou etapách, na něž má město peníze, se budou opravovat silnice mimo jiné kolem kostela sv. Jakuba, v ulicích Komenského, Ruthardova, Libušina, Vladislavova, Šultysova a na Václavském náměstí. Kromě povrchů se budou rekonstruovat i inženýrské sítě a ulice dostanou nové chodníky, osvětlení, informační systém a mobiliář.
0 komentářů
přidat komentář