H. Brod urychlil změnu v územním plánu umožňující stavbu knihovny

Zdroj
Věra Stejskalová
Vložil
ČTK
19.11.2015 22:40
Havlíčkův Brod

Havlíčkův Brod - Havlíčkův Brod urychlil proces změny územní dokumentace města, díky níž uvolní pozemek u kulturního domu Ostrov pro stavbu krajské knihovny. Rychlým postupem chce město zvýšit šance na uskutečnění tohoto projektu, o němž se léta vedou debaty. Na dnešek bylo mimořádně svoláno městské zastupitelstvo, které 18 hlasy schválilo zadání potřebné změny územního plánu. Jeden zastupitel se hlasování zdržel, nikdo nebyl proti.

Místostarosta Libor Honzárek (TOP 09) uvedl, že zastupitelé dnešním rozhodnutím zkrátili proces změny územního plánu asi o měsíc. Završena by mohla být zjara příštího roku. Podle Honzárka tak bude možné pokračovat v přípravách dokumentace pro stavbu knihovny.
Novou krajskou knihovnu plánuje kraj. "Já jsem rád, že k tomu Havlíčkův Brod přistupuje tak, jak přistupuje," řekl dnes ČTK náměstek hejtmana Libor Joukl (ČSSD). Podotkl, že jinak by změna územního plánu mohla trvat i rok. V novém programovém období by podle Joukla měly být v evropských fondech peníze i na depozitáře, o které by se kraj mohl ucházet. "Krajská knihovna, o které se mluví, pro nás prioritně plní právě tu funkci depozitu," řekl.
Krajská knihovna Vysočiny v Havlíčkově Brodě působí ve třech pronajatých prostorách, využívá také zázemí městské knihovny. Původní projekt na novou knihovnu v areálu nemocnice krajská samospráva loni opustila, protože se tam chystá jiná výstavba.
Nově kraj uvažuje o vzniku knihovny na pozemku u kulturního domu Ostrov, který teď funguje jako provizorní parkoviště. V územním plánu města je ale nejdřív potřeba využití této plochy změnit, aby mohla sloužit pro občanskou vybavenost, tedy i pro knihovnu. První krok potřebný pro tuto změnu územního plánu schválili havlíčkobrodští zastupitelé v září.
0 komentářů
přidat komentář

Související články