Dům Diamant na Václavském náměstí bude hotový letos v září

Vložil
ČTK
15.02.2012 18:45
Praha

Praha - Společnost Mustela rakouského developera Wolfganga Müllera dokončí letos v září výstavbu nového víceúčelového domu v Praze na Václavském náměstí. Oznámila to dnes firma MAX Immo, která zajišťuje pronájem a prezentaci projektu. Výši investice do projektu neuvedla.
      Zcela nová stavba vzniká na Václavském náměstí vedle paláce Koruna. Budova pro kanceláře a obchody se bude jmenovat Diamant, tedy stejně jako stavba, která tam stála až do demolice v roce 2007. Původní obchodní dům Diamant vzniknul v roce 1895.
     Nový projekt nabídne 10.765 metrů čtverečních podlažní plochy. Z toho má být 3510 čtverečních metrů kanceláří a 5771 metrů čtverečních obchodů. Zbytek připadne na luxusní byty. "Případné zájemce o jednotlivé byty ale musím zklamat - jednáme se zájemci o pronájem celého balíku bytů, což je i varianta preferovaná investorem," uvedl výkonný ředitel MAX Immo Carlo Gradl.
     Rakouský stavitel Müller kromě Rakouska a Česka uskutečnil projekty také v Maďarsku či na Slovensku. V Praze vlastní kromě projektu Diamant i několik nemovitostí v ulici Na Příkopě.
      Demolice původního Diamantu se v roce 2007 obešla bez větších protestů veřejnosti. Naopak bouřlivější reakci vyvolal pozdější záměr zbourat dům na rohu Václavského náměstí a Opletalovy ulice. Možnost zbourání domu odsouhlasil bývalý ministr kultury Jiří Besser, proti je veřejnost i někteří odborníci. Dům, který má zcela zmizet a uvolnit místo novému komerčnímu projektu, je podle historiků dílem významných architektů a má prvky novoklasicismu spojeného s kubismem, čímž je jedinečný. Proto by prý měl zůstat stát. Dům ale není památkově chráněný.

0 komentářů
přidat komentář

Související články