Do Staré Role dají Karlovy Vary postupně přes 600 milionů Kč

Zdroj
Pavel Peňás
Vložil
ČTK
23.03.2010 14:10
Karlovy VaryKarlovy Vary - Přes 600 milionů korun dá postupně město Karlovy Vary do rozvoje čtvrti Staré Role. V současné době je v polovině rekonstrukce Lidového domu, připravuje se rekonstrukce Karlovarské ulice a hlavně ulice Závodu míru, která je hlavní dopravní tepnou této části Karlových Varů, řekl dnes novinářům náměstek karlovarského primátora Petr Keřka.

    Rekonstrukce Lidového domu má město stát celkem asi 40 milionů korun. Tradiční sál, kde probíhaly koncerty, ale i maturitní plesy, byl před rekonstrukcí v dezolátním stavu. "První etapa za asi 20 milionů je téměř u konce. Jsou hotové omítky i podlahy na sále, práce na protipožárním podhledu, ozvučení a rozvodech elektroinstalace," popsal náměstek primátora Tomáš Hybner.
    Druhá etapa rekonstrukce se dotkne hlavní vstupní části Lidového domu, restaurace a malé divadelní scény. Podle projektu by měly práce stát 15 až 20 milionů korun.
    Rekonstrukce Lidového domu je ale jen menší investicí do Staré Role, kterou město Karlovy Vary chystá. Po výstavbě bytových domů za více než 300 milionů korun v minulých letech nyní město připravuje rekonstrukce komunikací a veřejných prostranství.
    Nejnákladnější bude rekonstrukce ulice Závodu míru, která přijde na zhruba 110 milionů korun. Kromě samotné vozovky město opraví i chodníky, zeleň a vybuduje asi 80 parkovacích míst. Dalších více než 40 parkovacích vznikne v navazující Karlovarské ulici. Úpravy komunikací jsou součástí Integrovaného operačního plánu, na který město získalo dotace z Evropské unie. Z něho se financují kromě veřejných prostor i opravy bytových domů.
0 komentářů
přidat komentář