Bývalou kavárnu Nisa v Liberci čeká rozsáhlá rekonstrukce

Vložil
ČTK
02.11.2006 11:05
Praha

Liberec - Významnou libereckou památku - bývalou kavárnu Nisa, čeká rozsáhlá rekonstrukce. Jednou z variant využití dominanty Soukenného náměstí je hotel, který by měl vzniknout v její dolní části. Nový majitel už nechce v přízemí vývařovnu a jídelnu, uvádí dnešní liberecká příloha Mladé fronty Dnes (MfD). Jak bude budova s 68 byty a šesti nebytovými prostory vypadat, bude jasné do konce roku.

    "Malý hotel by byl jen v prvním patře, podle mých představ by měl mít vyšší kvalitu, ale střední ceny," řekl deníku vlastník budovy Vlastimil Juriga, který loni v červenci získal památku v dražbě za 59 milionů korun. O využití dalších prostor není zatím rozhodnuto, mohly by tam podle něho vzniknout kanceláře, bar, herna a v přízemí kavárna či cukrárna. Náklady na rekonstrukci se odhadují na deset až 15 milionů korun. Oprava má podle Jurigy trvat asi čtvrt roku.
    Nárožní dům je významným zástupcem meziválečné moderní architektury v Liberci a památkáři si ho i přes řadu pozdějších úprav velmi cení. Podle návrhu architekta Fritze Lehmanna ho v roce 1929 postavila stavební společnost Pittel a Brausewetter. Devítipodlažní budova má železobetonový skelet obložený žulovými kvádry. Dům byl koncipován jako obytný s kavárnou v přízemí a ateliery v podkroví.
0 komentářů
přidat komentář