Bohumín plánuje rekonstrukci náměstí v historické části

Vložil
ČTK
25.02.2012 17:20
Foto: mesto-bohumin.cz
Bohumín (Karvinsko) - Na 20 až 30 milionů korun se odhadují náklady rekonstrukce náměstí Svobody ve Starém Bohumíně, nejstarší městské části Bohumína na Karvinsku. Radnice s architekty a památkáři připravuje projektovou dokumentaci, úředníci nyní představili zástupcům komisí kultury a pro Starý Bohumín první vizualizace. ČTK o tom informovala bohumínská mluvčí Lucie Balcarová. Kdy by mohla přestavba náměstí v historickém centru začít, se zatím neví.

    Vedoucí odboru investic a rozvoje Jitka Ptošková uvedla, že se počítá s obnovou povrchů, se zřízením odpočinkové zóny, parkovacími místy i květinovým záhonem. Na svých místech zůstanou Pomník padlým a socha Jana Nepomuckého, k ním by mohl přibýt vodní prvek. "Někdo chce kašnu, jiný dobovou pumpu, další raději nic a peníze použít jinak. U vodního prvku musíme brát v úvahu kromě jeho vzhledu i praktickou údržbu a technologické zázemí," uvedla Ptošková.
    Balcarová řekla, že architekti představili dva typy modelů a celkem pět variant vodního prvku s motivem řeky Odry a místních meandrů. "První, užší typ má obdélníkový tvar, vodní prvek by byl zhruba stejně dlouhý jako dnešní plot kolem Pomníku padlých a stál by jen pár metrů od něj. Druhý typ prvku je širší a zachycuje zmenšeninu meandrů v celé své délce a šířce," popsala mluvčí.
    Bohumínský starosta Petr Vícha uvedl v tiskové zprávě, že nepředpokládá, že by se náměstí mohlo rekonstruovat v nejbližších dvou letech. "Přestože z důvodu hospodářské krize dostáváme již třetím rokem o 30 milionů nižší daně a do velkých investic se bez dotací raději nepouštíme, snažíme se pracovat na projektech a stavebních povoleních tak, abychom po krizi a v případě dotačních titulů byli vzorně připraveni," uvedl.
0 komentářů
přidat komentář

Související články