Blansko se podruhé pokouší prodat svoji nejvyšší budovu

Zdroj
Vladimír Klepáč
Vložil
ČTK
03.04.2007 12:40
Blansko

Blansko - Blansko se pokouší na druhý pokus prodat svoji nejvyšší budovu, kterou je desetipatrový objekt v centru města. Zařízení je zchátralé a potřebuje rekonstrukci. Radnice již v únoru nabídla budovu k prodeji. Vhodný zájemce se ale nenašel. Rada města proto rozhodla, že nabídne budovu k prodeji ještě jednou. Pokud nepochodí, postará se o ni sama.

    "Doufáme, že tentokrát se nám přihlásí seriózní zájemci. Termín mají do 12. dubna. Zástupci některých firem si již objekt byli prohlédnout," řekl dnes ČTK místostarosta města Ivo Polák.
    Na první výzvu zareagoval jen jeden zájemce o budovu. Objekt chtěl koupit za asi milion korun. Chtěl v něm vytvořit veřejné záchodky. Blansko je ale nepotřebuje. Asi 500 metrů od výškové budovy jsou moderní toalety provozované městským úřadem.
    Budovu ze 70. let lze přestavět například na parkovací dům, hotel, startovací byty pro mladé nebo kanceláře. Město zvažovalo i její úplnou demolici. Objekt je opláštěn velkými skleněnými okny, která nedoléhají. Spárami protahuje, vznikají velké tepelné ztráty a navíc je třeba zmodernizovat interiéry. Nyní je objekt prázdný. Dříve v něm sídlil finanční úřad.
0 komentářů
přidat komentář

Související články