Aš zpracuje zástavbové studie nových čtvrtí, očekává výstavbu

Vložil
ČTK
07.05.2008 19:20
Praha

Aš (Chebsko) - Ašská radnice připravuje zástavbovou studii pozemků v oblasti Kotkovy, Nádražní a Selbské ulice. Chce tak předejít neřízené výstavbě. Podle starosty Dalibora Blažka se dá očekávat, že v příštích letech bude zájem o výstavbu růst, řekl dnes novinářům.
    Území o rozloze téměř 42 hektarů je teď prázdné, město je chce ale nabídnout k zástavbě. "Ale chceme, aby bylo předem jasné, kde by měly stát rodinné domy, kde bytové domy, jak vysoké by měly být, kde by mohla být sportoviště a podobně," uvedl Blažek.
    Očekává, že s příchodem izraelských investorů, kteří plánují v příštích letech investovat miliardy korun do výstavby zóny s byty, zábavním střediskem a hotelem, ale i výrobních ploch, se zájem o výstavbu v Aši bude zvedat. "Pozemky u Kotkovy ulice byly kdysi zastavěné, takže se tam domy vrátí. Nechceme, aby se město rozšiřovalo směrem ven. To je drahé na provoz, dražší je údržba silnic, svoz odpadu a podobně," uvedl Blažek. Podle něj se do pěti až deseti let prázdné plochy uprostřed města výrazně změní.
    Zástavbová studie pozemků u  Kotkovy a Nádražní ulice přijde město na asi 400.000 korun, studie okolí Selbské ulice pak na 250.000 korun.
    Studie souvisí i s přípravou územního plánu. Původně měl být schvalován v červnu, kvůli novému stavebnímu zákonu se bude projednávat až ke konci roku. "Bohužel na schválený územní plán čekají i  investoři. Mají ale podklady, které by se už snad výrazně měnit neměly," dodal Blažek.
0 komentářů
přidat komentář