Areál bývalé Milety v Hořicích se přemění na byty pro seniory

Vložil
ČTK
27.01.2012 09:15
Hořice (Jičínsko) - Areál bývalé Milety v Hořicích na Jičínsku se má do tří let přeměnit na bytový komplex za stovky milionů korun, který bude určený především seniorům. Areál se stovkou menších bytů, obchody či ordinacemi lékařů by měl složit starším lidem ze širokého okolí, informuje ve svém dnešním vydání pro Královéhradecký kraj Mladá fronta Dnes (MfD).
    "Nemyslíme si, že by v Hořicích a okolí byla dostatečná kupní síla, abychom mohli tolik bytů rozprodat místním zájemcům. Proto je chceme nabídnout k pronájmu především seniorům, kteří nejsou odkázaní na stálou lékařskou péči," uvedl jednatel pražské firmy Simatex Dalibor Hudák. Firma si již nechává zpracovat architektonickou studii, shání peníze a v příštím roce chce začít stavět.
    Podle jednatele Simatexu se využití areálu ještě může mírně upravit. "Záleží to na tom, jak se k projektu postaví naši případní budoucí partneři, které bychom chtěli pro financování projektu za stovky milionů korun získat. Rozhodně však nepočítáme s ubytováváním lidí v sociální nouzi," uvedl Hudák.
    Starosta Hořic Ivan Doležal uvedl, že město vítá, že se našel investor, který chce oblast využít pro bydlení a služby. Město nyní nechává zpracovat změnu územního plánu, aby na území, které je určené pro továrny s průmyslovou výrobou, mohly vzniknout byty. Změna by mohla být hotová nejdříve na podzim. "Pokud se letos podaří všechno připravit, mohly by stavební práce začít příští rok. Čas potřebný na přeměnu areálu podle našich představ odhadujeme na dva roky," uvedl Hudák.

0 komentářů
přidat komentář