Architekti na jedné lodi – Světový den architektury

Vložil
Tisková zpráva
30.09.2011 15:00
Na první říjnové pondělí každoročně připadá Světový den architektury, vyhlašovaný Mezinárodním svazem architektů (UIA). Letos na jeho oslavu pořádáme v Praze tématický večer s názvem Architekti na jedné lodi. Jde o pilotní akci pravidelného neformálního setkávání všech zástupců profese, odvozenou z programu nové platformy pro větší otevřenost České komory architektů a lepší propagaci oboru. Večer je věnován všem architektům, studentům a milovníkům architektury i samotných architektů – a spojuje několik zajímavých (a výjimečných) událostí:

Architectural Institute in Prague (ARCHIP), nová mezinárodní škola architektury sídlící ve Veletržním paláci, oslaví se svými zahraničními i tuzemskými studenty zahájení prvního akademického roku. 

Architektonický časopis ERA21 představí za účasti šéfredaktora Osamu Okamury své nové číslo. Jeho tématem jsou Začátky v architektuře a mj. se v něm prezentuje dvacet mladých českých a slovenských ateliérů.

Až do 14. října je na lodi instalována výstava projektů přihlášených do 12. ročníku Přehlídky diplomových prací, tradiční soutěže pro absolventy tuzemských architektonický škol, pořádané Českou komorou architektů. 

Součástí programu bude koncertní vystoupení kultovní brněnské kapely Budoár staré dámy.

Akce proběhne v pondělí 3. 10. 2011 od 17 hodin na lodi galerie (A)Void Floating na Rašínově nábřeží v oblasti Výtoně v Praze 2 (mezi železničním mostem a parníkem Tyrš). Loď je zakotvená, nepopluje, přijít a odejít se dá průběžně kdykoliv. Jednotlivé součásti programu se konají přímo na lodi a přilehlé náplavce, v exteriéru – dobře se oblečte.

Jste srdečně zváni – přijďte podpořit architekty, architekturu a otevřenou diskuzi o ní!

Petr Janda, Josef Smutný a Petr Lešek (organizátoři)
Regina Loukotová (rektorka ARCHIP)
Osamu Okamura (šéfredaktor ERA 21)
Ivo Slavík (A)Void Floating Gallery

1 komentář
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
Diskuzni party
Petr Janda
01.10.11 07:06
zobrazit všechny komentáře

Související články