Česká města hostí akce u příležitosti Dne architektury

Vložil
ČTK
02.10.2011 10:25
Praha

Praha - V rámci Dne architektury pořádaného o.s. Kruh jako nultý ročník každoročního festivalu o architekture se dnes obyvatelům více než třiceti měst nabídnou komentované prohlídky, cyklistické výlety, odborné přednášky a řada dalších akcí, které mají Čechy seznámit s krásami tuzemské architektury. Rolí průvodců se ujmou současní čeští architekti, kteří zájemce seznámí s významem a historií architektonických skvostů, ale i s budovami, které veřejný prostor spíše hyzdí.
    Akce se koná u příležitosti oslav Světového dne architektury, který letos připadá na pondělí 3. října. Pro laiky i odborníky pořadatelé nachystali například komentovaný cyklistický výlet po staveništích v Brně, procházku v holinkách kolem Botiče a pro pražskou čtvrť Vinohrady je pak připraven speciální program s hudební produkcí a architektonickou dílnou pro děti.
    Spolupráci na projektu přislíbili čeští architekti a teoretici architektury, například Pavel Nasadil či Ondřej Císler. Někteří z nich budou provádět městem, ve kterém se sami narodili.
    Do projektu se zapojila česká metropole, Brno či Olomouc, ale například i osmitisícová Zbraslav. Procházky i exkurze jsou zcela zdarma. Více informací je na www.denarchitektury.cz.
0 komentářů
přidat komentář

Související články