V Alsasku vznikne hotel Loisium podle návrhu Steven Holl Architects

Zdroj
Steven Holl Architects
Vložil
Martin Rosa
27.01.2009 00:05
Steven Holl

Studio Steven Holl Architects navrhuje společně s Rüssli Architects nový hotel, lázně a vinařské centrum pro Loisium SAS ve francouzském Alsasku. Komplex bude postaven na kraji lesa, z jihu a východu jej budou obklopovat vinice a z jeho 100 pokojů bude v dálce možno vidět Švýcarsko a Německo. Pozadí stavby bude tvořit červený útes bývalého kamenolomu. Přes parcelu probíhá prastará cesta vedoucí z opatství Marbach, po které v minulosti putovali poutníci do Santiaga de Compostela.
Konceptu rozvětvené struktury, připomínající větve stromu, vnese do budovy na svažitém pozemku, jedinečný řád a prostorové uspořádání. Rozvětvený koncept zároveň umožnil vytvoření různorodých prostorů v exteriéru - privátní prostor lázní a více veřejný prostor restaurace. Z hotelových chodeb, pokojů a apartmá se budou naskýtat výhledy do okolní krajiny, do lesa a vinic.
Betonová nosná konstrukce bude opláštěná černým dřevěným obkladem, který bude v harmonii s tmavou zelení okolního lesa a krajiny. Do hlavní haly budou ústit dva vstupy; jeden vedoucí z pletivem krytého jižního parkoviště a druhý bude na straně severní.
Z objektu ve tvaru větvičky stromu bude pomyslně vykvétat víceúčelový pavilon opláštěný červenou patinující ocelí a sklem různých červených odstínů, připomínající nedalekou červenou skálu bývalého kamenolomu. V přízemí pavilonu bude vinná galerie s přímým napojením na hotelovou restauraci. Nad ní bude s hotelovou halou propojený shromažďovací prostor určený pro pořádání koncertů, svateb a jiných akcí. Tento prostor bude mít kostelní akustiku s dozvukem kratším než dvě vteřiny, což je ideální pro komorní hudbu. Pavilon ve tvaru květu, nacházející se v sousedství kláštera a opatství, bude ale i místem ticha a rozjímání.
0 komentářů
přidat komentář

Související články