V New Yorku se chystá rozsáhlá prezentace města Zlína

Vložil
ČTK
14.05.2008 22:55
USA

New York

New York - V New Yorku se v příštích týdnech představí město Zlín. Prezentace, která má při několika příležitostech tamějšímu publiku ukázat zlínské tradice i současnost v podnikání, módě, architektuře či designu, začíná ve čtvrtek otevřením výstavy designových trendů studentů zlínské Univerzity Tomáše Bati. Hlavní událostí pak bude galavečer o týden později v  prestižním Muzeu umění a designu.
    "Nápad pozvat Zlín do New Yorku vznikl poté, kdy deník The New York Times někdy před rokem popsal Zlín jako Ameriku ve střední Evropě," řekla ČTK Monika Koblerová, ředitelka newyorského Českého centra, které projekt ZLíNY ve spolupráci se zlínskou radnicí a univerzitou pořádá. Podle ní jde o pilotní projekt a dosud nejrozsáhlejší prezentaci jediného regionu České republiky v New Yorku.
    "Chtěli jsme představit jedinečnost Zlína spojující v sobě vše, co má New York rád - unikátní architekturu a design, zajímavý příběh, významné osobnosti, ale také velký potenciál," uvedla. Začátek zasadili pořadatelé cíleně do doby newyorského Týdne designu, aby oslovili především odbornou veřejnost, dodala.
    Největší pozornost se soustředí na galavečer ve čtvrtek 20. května s módní přehlídkou návrhářky Šárky Šiškové, zakladatelky a vedoucí pedagožky Ateliéru oděvního designu fakulty multimediálních komunikací Baťovy univerzity.
    V části večera s názvem Narozen ve Zlíně se hosté budou moci seznámit s osudy slavných zlínských rodáků - kanadského podnikatele Tomáše Bati, britského dramatika Toma Stopparda, americké podnikatelky Ivany Trumpové, české architektky Evy Jiřičné či britského novináře Johna Tusy.
    Svět módy a architektury propojí výstava otevřená během galavečera, na níž nabídne fotografka Lucie Robinsonová své pohledy na prolínání ženského půvabu a technicky vyspělé moderní architektury nového Kongresového a univerzitního centra ve Zlíně, jehož autorkou je světově uznávaná architektka Eva Jiřičná. Modelem pro velkoformátové fotografie byla autorce Miss World 2006 Taťána Kuchařová.
    Při prezentaci Zlína nebude chybět ani seminář o obchodních a podnikatelských příležitostech na Zlínsku či představení regionu jako atraktivní turistické destinace. Uskuteční se i přednáška Evy Jiřičné o specifické zlínské architektuře - od jedinečné původní výstavby města jako urbanistického, sociálního a architektonického komplexu, až po současnou stavbu Kongresového a univerzitního centra.
    Na červen se pak do galerie Prague Kolektiv v Brooklynu, která se specializuje na prodej českého designového nábytku 30. let minulého století, připravuje výstava historických fotografií Zlína a projekce zlínského dílu televizního seriálu Šumná města.
3 komentáře
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
ZLÍN promo 2008
www.otruba.eu
16.05.08 02:27
UFF
Jan
16.05.08 09:26
video
hetzer
17.05.08 10:15
zobrazit všechny komentáře