Světelné centrum Praha hostí výstavu „Stavění v souvislostech“

Vložil
Tisková zpráva
23.03.2011 09:00
Zumtobel Lighting

Dietrich | Untertrifaller Architekten

Ve Světelném centru společnost Zumtobel byla zahájena výstava „Stavění v souvislostech“ architektonického studia Dietrich I Unter- trifaller z Rakouska. Na vernisáži promluvil o širších souvislostech šetrné architektury pan Doc. Petr Kratochvíl, CSc. z AV ČR. Architekti Helmut Dierich a Much Untertrifaller zde představují průřez realizovanými projekty od velkých kulturních center v Bregenzu a Vídni přes školní koplexy a revitalizční projekty až po jednotlivé realizace soukromých domů. Majitel domu realizovaného u Prahy oceňuje především vysokou funkčnost objektu a jeho začlenění do krajiny.

Více než sedmdesát fotografií a pět modelů zavádí návštěvníky do vzdáleného Vorarlberska. Popis jednotlivých realizací je na materiálech charakteristických pro daný projekt a tak se setkáváme se sklem, dřevem, betonem, ale i neošetřeným kovem, který je charakteristický pro projekt Muzeum Inatura v Dornbirnu. Toto muzeum se nachází v revita- lizovaném komplexu Rüschwerke.
Další informace a představení výstavy naleznete na stránkách České televize, která o výstavě informovala 17. března v kulturním magazínu Kultura s dvojkou www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10318911545-kultura-s-dvojkou/211542156000054/

Výstava ve Světelném centru Praha společnosti Zumtobel v Jankovcově ulici 2, v Praze 7 potrvá do 29. dubna (otevírací doba Po – Čt 9,00 – 17,00 hod., Pá 9,00 – 15,00 hod.)

> www.zumtobel.cz
0 komentářů
přidat komentář

Související články