Ostravský Dům umění představí mladé architekty z Německa

Zdroj
Goethe-Institut Prag
Vložil
Tisková zpráva
22.04.2010 22:05

Mezinárodní vztahy. Mladí architekti z Německa

23. 4.–30. 6. 2010
vernisáž: 22. 4.,17:00 hod
Dům umění / Kabinet architektury, Jurečkova 9, Ostrava

Projekt obnovy New Orleans zničeného hurikánem Katrina, obytný dům z neobvyklých materiálů v Santiago de Chile nebo projekt moderního parku v čínském městě Hagzhou – architektonická výstava Mezinárodní vztahy. Mladí architekti z Německa představuje mezinárodní práce mladých architektů a architektek z Německa. Od 23.4. do 30.6.2010. v Kabinetu architektury ostravského Domu umění.
Výstava je výsledkem spolupráce Galerie výtvarného umění v Ostravě a pražského Goethe-Institutu, jejichž společným cílem je představovat německou architekturu v České republice. Po loňské expozici věnované architektovi Erichu Mendelsohnovi je letošní výstava Mezinárodní vztahy. Mladí architekti z Německa již druhým společným projektem.
Výstava představuje čtrnáct reprezentativních mezinárodních projektů mladých architektů a architektek z oblastí pozemních staveb, bytové architektury, plánování města a krajinářství. „Práce ukazují citlivé způsoby stavění ve staré zástavbě, spojování staré a nové architektury, použití nových technologií při zachování zadaných struktur a celou širokou škálu architektonické tvorby počínaje pozemním stavitelstvím a výstavbou měst a konče interiérovou a krajinnou architekturou,“ říká Dr. Angelika Eder, programová ředitelka Goethe-Institutu Prag.
Prezentované projekty vznikly převážně po roce 2004. Těžiště výstavy tvoří modely, fotografie, plány a filmové sekvence. Projekty ukazují vysokou míru kompetentnosti nastupující generace německých architektů. Dva z architektů - Ruth Scheurerová a Gerold Perler do Ostravy přijedou osobně. 27. dubna od 18 hodin představí v ostravském Klubu Fiducia svůj vítězný projekt Kongresové centrum Ferry Porsche v Zell am See (viz obrázek), který je rovněž na výstavě k vidění. Architekti přijedou na pozvání Goethe-Institutu Prag.
Výstavu vytvořil Institut pro zahraniční vztahy (ifa) Stuttgart ve spolupráci se Spolkovou komorou architektů (BAK) Berlín a Deutsche Welle. Na organizaci výstavy v Ostravě se podílejí: Galerie výtvarného umění v Ostravě (GVUO) a SPOK – spolek pro ostravskou kulturu spolu s Goethe-Institutem Prag.

Více informací na www.goethe.de/praha nebo www.gvuo.cz.
0 komentářů
přidat komentář

Související články