Pořadatel
CAMP - Centrum architektury a městského plánování

Místo konání
Vyšehradská 51, Praha 2

Začátek
út 11.4.2023 19:00

Odkaz
www.facebook.com ...
Přednášky

Praha

Marc Frohn
Colin Reynier
José Manuel Toral
FAR frohn&rojas
DATA Architectes
Peris+Toral ArquitectesVložil
Petr Šmídek

zpět na článek
Nová výstavba, anebo konverze? Reagovat na nedostatek bydlení jde různými způsoby. Nenechte si ujít další přednášku z cyklu Urban Talks, ve které přivítáme hned 3 architektonická studia!

V Berlíně v roce 2021 postavili FAR Frohn&Rojas moderní panelový dům, který se snaží ukázat možnosti rychlé, levné a modifikovatelné výstavby ve městech. Za tento projekt s názvem Wohnregal si také odnesli nominaci na cenu Miese van der Rohe.

Druhým příkladem je čerstvě dokončená přestavba bývalých kancelářských prostor v industriální části Paříže od DATA Architectes, kteří do spodních pater umístili řídicí středisko dopravního podniku a do těch vyšších navrhli celkem 58 dostupných bytů, s balkony a terasami pro lepší výhledy.

Třetí přístup ukazuje studio Peris+Toral Arquitectes v pavlačové dřevostavbě s 85 sociálními byty nedaleko Barcelony. Kvalitní bydlení a dostatečný prostor v zeleném vnitrobloku vynesl projekt rovněž mezi finalisty ceny Mies van der Rohe 2022.

Jednotlivé realizace představí architekti Marc Frohn ze studia FAR Frohn&Rojas, Colin Reynier z DATA Architectes a José Toral z Peris+Toral Arquitectes.
0 komentářů
Přidat nový komentář
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.
Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve výjimečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.