Pořadatel
Galerie VI PER

Začátek
po 01.6.2020 10:00

Konec
čt 11.6.2020 18:00

Odkaz
http://www ...
WorkshopVložil


zpět na článek
Workshop pro studenty architektury, sociologie, geografie

Workshop je rozdělen na dvě části:
Online příparvný workshop a semináře (1.–5. 6. 2020) zahrnují prezentace vedoucích jednotlivých skupin a individuální práci na tématu.
Druhá část (10.–11. 6. 2020) se koná v Kasárnách Karlín, jednotlivé týmy budou finalizovat společné výstupy.
Výstupem workshopu bude časopis, který obsáhne několik textů a všechny vzniklé projekty.

On-line přípravný workshop
On-line semináře tří spekulativních scénářů dostupného bydlení

Pomocí tří spekulativních scénářů budou účastníci samostatně prověřovat představy a možné vize vedoucí k dosažení dostupného bydlení.
V první části on-line semináře každý z hostujících lektorů představí svůj projekt vztahující se ke konkrétnímu scénáři dosažení dostupného bydlení, na základě kterého bude vysvětlena metodika k vytvoření vlastní vize pro jeho dosažení. V druhé části on-line wokshopu budou individuální spekulace každého účastníka prezentovány a následně diskutovány s hostujícími lektory i ostatními účastníky.

A. Scénář regulace: Jaké by byly ideální regulace a/nebo urbánistické plány pro dostupného bydlení? Jaké regulace a/nebo urbánní plány jsou potřebné pro zavedení dostupného bydlení?
Lektorka: Goda Verikaite (Rotterdam): architektka a designérka, členka platformy No Purpose zabývající se procesuální prostorovou praxí
https://www.nopurposecollective.com
čas: čtvrtek a pátek 4. a 5. června

B. Scénář vyjednávání: Jaké strategie a/nebo taktiky mají k dosažení dostupného bydlení město a jeho obyvatelé ve vztahu k soukromémo sektoru?
Lektor: Benedikt Hartl (Mnichov): architekt, zakladatel Opposite Office, která se věnuje projektům na pomezí reality a fikce
https://www.oppositeoffice.com
čas: středa a pátek 3. a 5. června

C. Scénář typologie: Jaká architektonická typologie vyhovuje dostupnému bydlení ve 21. století?
Lektor: William Maddison (Edinburgh): architekt, zkoumá nové ekonomické a spravedlivější modely bydlení
https://www.futureestate.co.uk
čas: pondělí 1. června a pátek 5. června

Workshop Karlín
Tři spekulativní scénáře dostupného bydlení v Karlíně

Pomocí tří představených scénářů budou účastníci testovat nové představy a vize pro dosažení dostupného bydlení v Karlíně. Budoucí rozvojová oblast v centru Prahy – Rohanský ostrov v Karlíně – představuje příležitosti pro zmírnění současné bytové krize.
V návaznosti na výstavu Pro/měna Karlín se během workshopu účastníci budou zabývat následky privatizace bytového fondu a gentrifikace v postsocialistickém městě, které je definováno asymetrickým vztahem mezi městem a soukromým sektorem. Cílem workshopu je najít možné scénáře, jak by mělo město a/nebo architekti plánovat novou čtvrť, aby byla dostupná všem.
Součástí workshopu bude procházka Karlínem, kterou povede architekt Jakub Nakládal z iniciativy Paměť města.

Magazín
Výstupem workshopu bude vydání magazínu, jehož součástí bude úvodní text od Maroše Krivého, eseje hostujících lektorů, které představí téma dostupného bydlení skrze jejich spekulativní projekty, informace a data o Karlíně vycházející z výstavy Pro/měna Karlín a výstupy z obou částí workshopu.

Workshop je zdarma, otevřen všem zájemcům a bude probíhat v anglickém jazyce.
Registrace na: info@vipergallery.org
Deadline registrací: 30. 5. 2020
Organizace: Eliška Málková, Lynda Zein a Galerie VI PER

Workshop je součástí programu Galerie VI PER na rok 2020 v rámci <a href="http://futurearchitectureplatform.org/">Future Architecture Platform</a>.
0 komentářů
Přidat nový komentář
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.
Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.