Rekonstrukce Škroupova náměstí v České Lípě

Jednofázová otevřená architektonicko-krajinářská projektová soutěž

Vyhlašovatel
Město Česká Lípa

Termín vyhlášení
22.11.2019

Termín odevzdání
pá 31.1.2020 13:00

Odkaz
https://zakazky.mucl ...
SoutěžeVložil
Jan Kratochvíl

zpět na článek
Předmětem soutěže je najít nejlepší řešení na rekonstrukci Škroupova náměstí včetně ulice Prokopa Holého a schodiště spojujícího Škroupovo náměstí s ulicí Jindřicha z Lipé.
Cílem soutěže je pro město Česká Lípa najít partnera pro vytvoření kvalitního veřejného prostoru v památkově chráněném avšak dlouhodobě zanedbaném historickém centru.
Odhadované stavební náklady bez přeložek sítí na realizaci jsou 50 mil. Kč bez DPH. Soutěž tyto předpokládané náklady ověří a bude sloužit jako indikátor pro jejich případnou aktualizaci.

Porota
Řádní členové závislí:
Jitka Volfová, starostka
Martin Brož, II. místostarosta
Roman Málek, zastupitel, předseda výboru pro rozvoj města a památky

Řádní členové nezávislí:
Ing. arch. Ondřej Synek
Ing. arch. Miroslav Cikán
Ing. Martina Forejtová
Ing. arch. David Kotek

Odměny
1. cena - 350 000 Kč
2. cena - 225 000 Kč
3. cena - 125 000 Kč
Pro návrhy neoceněné, které však přinesly pozoruhodné dílčí podněty a řešení, se stanovuje částka na odměny ve výši 50 000 Kč.
0 komentářů
Přidat nový komentář
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.
Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.