Architekt Lumír Lýsek / Hostem v Olomouci - výstava v Molitorově knihovně

Výstava k devadesátinám významného architekta

Pořadatel
Za krásnou Olomouc a Molitorova knihovna

Místo konání
Kosinova 874/7, Olomouc

Začátek
po 15.4.2024 10:00

Konec
čt 02.5.2024 18:00

Vernisáž
čt 14.3.2024 18:00

Odkaz
www.molitorka.org ...
Výstavy

Olomouc

Lumír LýsekVložil
Petr Šmídek

zpět na článek
Životní dráha architekta Lumíra Lýska (*1934) je spjatá s Bratislavou, do Olomouce jej však přitáhly dva projekční úkoly a na důchod zde se svojí ženou, architektkou Soňou roz. Kvasničkovou, zakotvil natrvalo. Výstava představí jeho celoživotní tvorbu i oba nerealizované projekty pro olomouckou třídu Svobody. První z roku 1966 řešil objekt Jednoty, druhý, jímž se architekt opět intenzivně zabývá, proluku „Gemo“ o kus dál. Téměř šedesát let, která vymezují obě olomoucká zastavení, bylo naplněno aktivní projekční, organizační a pedagogickou činností. S jejími výsledky vás seznámíme v Molitorově knihovně.

Výstava je otevřena během komentovaných prohlídek nebo po dohodě na tel. +420 605 280 225. Vstupné je dobrovolné. Akce se koná s grantovou podporou Nadace české architektury a za finanční podpory Statutárního města Olomouc.

Komentované prohlídky výstavy: 26. 3., 18. 4. a 2. 5., vždy v 18:00 hodin
Pořadatelé: spolek Za krásnou Olomouc a Molitorova knihovna
Kurátorky: Mgr. Martina Mertová,  Bc. Nela Kvíčalová
Produkce: Jan Jeništa, Jana Kiesewetterová, Václav Dvořák
0 komentářů
Přidat nový komentář
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.
Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve výjimečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.