Zónu Cidlina v Jičíně vyprojektuje Rehwaldt Landscape Architects

Vložil
ČTK
13.07.2020 14:40
Jičín

Jičín – Projektovou dokumentaci na výstavbu odpočinkové zóny Cidlina v Jičíně udělá ateliér německé společnosti Rehwaldt Landscape Architects. Architekti vypracují za 3,23 milionu korun včetně DPH dokumentaci pro územní řízení, pro povolení i pro provedení stavby. Vše by mělo být hotovo na jaře roku 2022. ČTK to dnes řekl mluvčí radnice Jan Jireš. Myšlenka vytvořit z území kolem Cidliny odpočinkovou zónu je stará 20 let.


Původně mělo projekt zóny vytvořit uskupení architektů Klára Novotná, Karel Novotný, Tereza Mirská a Jiří Neuvirt, které loni vyhrálo krajinářsko-architektonickou soutěž na podobu zóny. Kvůli neshodě na ceně ale architekti od chystaného kontraktu s městem letos odstoupili. Město pak oslovilo druhého v pořadí, firmu Rehwaldt Landscape Architects. Smlouvu s ní radnice podepsala v pátek. V ČR má firma například zakázku na přeměnu Karlova náměstí v Praze.

Projektanti nejprve dopracují svůj návrh odpočinkové zóny dle nových požadavků veřejnosti a města. "Poté přijde na řadu sestavení dokumentace pro umístění stavby. Dále vznikne dokumentace pro stavební povolení a poté pro provedení stavby," uvedl mluvčí. Následně bude moci město vypsat soutěž na firmu pro stavbu zóny. Z projektové dokumentace by měl vyplynout i odhad nákladů na vybudování zóny. Podle radnice půjde o desítky milionů korun.

Zóna o rozloze 7,5 hektaru má vzniknout na dosud nevyužívaném území mezi sídlištěm Nové Město a řekou Cidlinou nedaleko průmyslových závodů. Přeměna oblasti by měla být postupná a trvat má několik let. Lokalita je důležitá zejména pro lidi ze sídliště Nové Město, u kterého žádný park či veřejná zeleň nejsou.

V zóně Cidlina by měly vzniknout například vycházková trasa a park, herní místa a hřiště pro děti i dospělé, psí hřiště, pumptracková dráha pro jízdu na kole, několik mostů a lávek, odpočinková místa, skatepark, letní kino, grilovací koutky, trať pro in-line bruslení či kopec pro sáňkování.
0 komentářů
přidat komentář

Související články