Zlínští zastupitelé schválili vznik Kanceláře architekta města

Vložil
ČTK
15.12.2019 09:45
Zlín


Zlín – Zlínští zastupitelé dnes schválili vznik Kanceláře architekta města (KAM). Coby příspěvková organizace města by měla vzniknout na začátku příštího roku. Má být hlavním koncepčním pracovištěm města v architektuře, urbanismu, tvorbě veřejného prostoru a participace s místními. Měla by pracovat mimo jiné na změnách územního plánu, uvedlo vedení města.


Zlín je symbolem moderní architektury první poloviny 20. století díky podnikatelským aktivitám firmy Baťa. "Vedení města si je plně vědomo velkého architektonického odkazu, a proto rozhodlo o přípravě projekčního studia města – Kanceláře architekta města Zlín. Má být hlavním koncepčním pracovištěm města v oblasti architektury, urbanismu, tvorby veřejného prostoru a participace s občany města. Tato kancelář by mimo jiné měla pracovat na změnách územního plánu, což by proces změn územního plánu výrazně urychlilo," uvedl primátorův náměstek Miroslav Adámek (STAN).

Kancelář by měla navrhovat urbanistické a dopravní studie, pracovat s daty o městě, chystat architektonické a urbanistické soutěže a vytvářet ulice, náměstí a parky.

"Město Zlín bylo od 20. let 20. století budováno podle plánu vynikajících architektů a urbanistů a ze strany vedení města byl kladen velký důraz na kvalitní a funkční architekturu. Chtěli bychom na toto období navázat. Chceme, aby veřejný prostor města byl realizován kvalitně, koncepčně a byl přívětivý pro obyvatele města. Naším cílem je, aby vznikl respektovaný institut, který bude koordinovat jednotlivé stavby a procesy ve městě a revitalizace veřejného prostoru tak, aby na sebe navazovaly a vzájemně se doplňovaly," uvedl primátorův náměstek Pavel Brada (ANO).

V čele KAM bude stát hlavní architekt města jako ředitel, její součástí mají být nejen architekti a urbanisté, ale i dopravní inženýři či krajinní architekti i odborníci na vztah s veřejností.
0 komentářů
přidat komentář

Související články