Výtěžek z prodeje hotelu Trocnov chtějí Karlovy Vary nechat na investice

Vložil
ČTK
26.01.2023 17:35
Karlovy Vary

Karlovy Vary – Výtěžek z prodeje bývalého sanatoria Trocnov chce vedení Karlových Varů nechat v rezervě a vázat je na konkrétní investice. ČTK to řekla primátorka Andrea Pfeffer Ferklová. Za hotel v lázeňské části dostane město 58,8 milionu korun. Prodej schválili na svém posledním jednání i zastupitelé. Jednou z výhrad opozice byla obava, že se takto získané prostředky rozpustí v provozních výdajích města, které se nyní potýká s nárůstem výdajů hlavně kvůli cenám energií.


"Konkrétní projekt zatím vybraný nemáme, předpokládáme ale využití například v rámci družstevního bydlení. .Jde o to, že chceme finance získané z prodeje hotelu Trocnov využít smysluplně pro investiční akce v našem městě," uvedla Pfeffer Ferklová.

O prodeji bývalého lázeňského sanatoria Trocnov se v Karlových Varech debatovalo několik let. Podle současného vedení radnice by objekt potřeboval nákladné investice, aby mohl znovu sloužit jako hotel. A jen údržba nevyužívaného objektu stojí město statisíce korun.

Proti prodeji byli zejména opoziční Piráti, podle nichž hotel není v tak špatném stavu, aby se investice do oprav a dalšího pronájmu nevyplatila. Také navrhovali, aby se s prodejem počkalo na dobu, kdy se realitní trh opět více rozvine a ceny budou vyšší.

Podle primátorky má ale hotel kvůli své kapacitě do 45 hostů využití hlavně jako depandence (vedlejší budova ubytovacího zařízení) pro hotely v okolí. Právě provozovatel sousedního hotelu pak podal jedinou nabídku na odkoupení. Výsledná cena tak zůstala na vyvolávací, tedy, 58 milionů korun. Na dalších 800.000 korun pak bylo oceněno vnitřní vybavení hotelu.
0 komentářů
přidat komentář

Související články