Vyšla architektonická mapa Kyjova

Zdroj
Tereza Škoulová, Vladislav Králíček
Vložil
Tisková zpráva
07.07.2020 20:30
Kyjov

„Takže jistě osvícenský pokus a dobrý přínos a příklad ostatním městům."
Mapa založená na subjektivním výběru kvalitní architektury přináší interpretace a příběhy šestapadesáti míst: sakrálních staveb, rodinných domů, industriálních památek, ale také hospod s atmosférou nebo bizarních realizací.
Autory mapy jsou architekt Vladislav Králíček a publicistka Tereza Škoulová. „Konečně máme přátelům, které zveme do Kyjova, co nabídnout!" smějí se a vysvětlují svou motivaci: „Chtěli jsme poukázat na nadčasovou krásu nenápadných staveb a alespoň na papíře uchovat ty, jimž bez uvědomělé péče hrozí zánik."
Minimalistickou grafiku v několika odstínech šedé s červenými akcenty má na svědomí Králíček. Autorkou textů je Škoulová. Rubovou stranu mapy tvoří koláž černobílých fotografií, které společně nafotili během řady cyklovýletů.
Slavnostní křest mapy proběhl 6. 6. 2020 v kyjovské kavárně Pražírna, kde se dá Architektonická mapa pořídit za 50 Kč. Do konce srpna zde probíhá prodejní výstava fotografií, které se do mapy nevešly. Výtěžek z prodeje půjde na podporu autorů, kteří už plánují další objevitelské výpravy.  

Více informací >
0 komentářů
přidat komentář

Související články