Vnitro chystá rekonstrukci budov na Letné

Vložil
ČTK
11.04.2019 08:20
Praha

Letná

Praha - Ministerstvo vnitra chystá rekonstrukci areálu na Letné v Praze. Potrvá do roku 2024 a má stát 936 milionů korun, vyplývá z materiálu, který má ČTK k dispozici. Záměr musí schválit vláda. Úředníci ministerstva vnitra nyní sídlí na několika místech.


Navrhovaná rekonstrukce se má uskutečnit ve dvou etapách. V první etapě by měla být opravena stará budova postavená v letech 1935 až 1939, v druhé pak nový objekt postavený v roce 1979. Podnětem pro návrh ministerstva byla mimo jiné situace, kdy budou od roku 2020 významně uvolněny administrativní kapacity v areálu. Loni totiž vnitro rozhodlo o přesunutí centrálního pracoviště odboru azylové a migrační politiky, který nyní sídlí ve starší z budov.

"Důvodem rozhodnutí bylo, že útvar je v areálu Letná dislokován v naprosto nevyhovujících pracovních podmínkách (...) a dále pak vzhledem k nutnosti jeho personálního navýšení kvůli potřebě řešit migrační problematiku a zejména posílení pracovního trhu ČR prostřednictvím zahraničních zaměstnanců," uvádí materiál.

Ministerstvo zvažovalo kromě navrhované varianty dvě další, ty však byly více finančně i časově náročné. U první z nich zvažovalo zachování stávajícího provozu bez zásadních investic jenom s nezbytnými opravami. Kromě horšího pracovního prostředí ale tato varianta znamenala i vyšší náklady.

Druhou variantou bylo zachování provozu a zahájení přípravy stavby nové budovy ministerstva na Veleslavíně. Šlo ale o finančně nejnáročnější variantu, vnitro by také přišlo o již provedené investice. Areál na Veleslavíně by navíc podle materiálu nemohl nahradit všechny nynější objekty vnitra.

Areál na Letné chce vnitro podle nejvhodnějšího návrhu zachovat jako své hlavní sídlo. V plánu má zrušit co nejvíce komerčních nájmů. Ministerstvo chce také zachovat areál v Olšanské, kde jsou provozovány technologické prvky kritické infrastruktury.

Řešení, které vnitro navrhuje, podle dokumentu není v rozporu se záměrem vlády na výstavbu administrativního komplexu v Letňanech. S kapacitami ministerstva vnitra se v něm totiž - kvůli specifickým nárokům na bezpečnostní parametry - nepočítá.
0 komentářů
přidat komentář

Související články