Vedení Brna bude mít výsledky průzkumu o přesunu nádraží

Zdroj
Zdeněk Meitner
Vložil
ČTK
16.02.2018 08:45
Brno

Brno - Členové politických klubů brněnské koalice by měli mít v pátek k dispozici výsledky průzkumu veřejného mínění, z něhož vyplyne, jaký postoj mají obyvatelé Brna k přesunu nádraží. V pondělí jim odborníci představí výsledky výzkumu a posléze o nich povedou debatu, řekli dnes ČTK za Žít Brno Matěj Hollan a za Stranu zelených Martin Ander.


Podle mluvčího magistrátu Filipa Poňuchálka mají radní výsledky projednávat na schůzi rady i příští týden v úterý. Zastupitelstvo, na němž se má město definitivně vyjádřit, jakou polohu nádraží preferuje, se sejde 27. února. V úvahu přichází odsun nádraží zhruba kilometr na jih do míst nákladového dolního nádraží, nebo ponechání nádraží v centru s mírným posunem.

S výjimkou lidovců už je zřejmé, jakou variantu který politický klub podporuje. Žít Brno, Piráti a Strana zelených chce nádraží v centru, ostatní odsun. Někteří to řekli přímo, u některých to vyplývá z vyjádření politiků dané strany.

Zatímco Ander pochybuje o tom, že by mohl průzkum veřejného mínění výrazně pohnout s názory stran, Hollan míní, že mohou mít výsledky velký vliv. I Ander však připouští, že ještě není rozhodnuto, ač nyní se zdá, že odsun nádraží má zřetelnou politickou podporu. "Cílem je, abychom se v koalici dohodli na jednotné interpretaci výzkumu. Výsledek nevyplyne jednoduše. Musíme se také shodnout, co znamená výraz jasná podpora pro jednu z variant, a také zjistíme, jak silně lidé téma vnímají," řekl Hollan.

Koalice má v koaliční smlouvě větu, že bude podporovat tu variantu, která bude mít podporu veřejnosti. "Buď to vyřešíme, nebo se rozhádáme s nějakými důsledky," řekl Hollan. Kvůli nádraží vznikaly a vznikají v koalici roztržky již několik týdnů. Primátor Petr Vokřál (ANO) doufá, že k rozpadu nedojde. "Byla by to podle mě chyba. Je normální, že nemáme na všechno stejný názor a uvidíme, jak se to bude vyvíjet," řekl Vokřál, který podporuje odsunutou variantu nádraží.
0 komentářů
přidat komentář

Související články