V Říčanech skončila výstavba zimního stadionu

Vložil
ČTK
27.11.2016 12:45
Říčany

Říčany - V Říčanech u Prahy skončila výstavba zimního stadionu za 100 milionů korun. Led v nové hale už vyzkoušeli žáci říčanských škol a otevřené je i zázemí včetně restaurace. Investorem je podnikatel a bývalý hokejový brankář Martin Altrichter, který stadion vybudoval na městských pozemcích. Slavnostní otevření spojené s hokejovou exhibicí bude 10. nebo 11. prosince, řekl dnes Altrichter ČTK.


Stadion pro školáky, hokejový klub i veřejnost začal vznikat letos v dubnu na místě bývalého kluziště v těsné blízkosti sportovní haly a fotbalového hřiště ve Škroupově ulici. Město podle starosty Vladimíra Kořena (Klidné město) hledalo cestu, jak stadion vybudovat, a rozhodlo se pro spolupráci se soukromým investorem, který si pozemky pronajal.

V hale je větší ledová plocha o rozměrech 56 krát 26 metrů a malá tréninková o velikosti 28 krát 20 metrů. Snímána je pěti kamerami, které umožní projekci na plazmovou televizi. Využíváno to bude zejména při tréninku brankářů. "Jsem právě na ledě s kamerovým systémem a zkoušíme to," řekl dnes Altrichter ČTK.

Součástí objektu je také posilovna s kardiozónou a výhledem na led, chybět by neměla ani půjčovna a prodejna bruslí a sportovních potřeb.

Vedle sportovní haly ve Škroupově ulici stálo původně nekryté kluziště, které vzniklo v roce 1982 a po celá 80. a 90. léta sloužilo bruslení. V roce 2006 však bylo kvůli nevyhovujícímu stavu uzavřeno a později včetně okolních budov zbouráno.
0 komentářů
přidat komentář

Související články