V pražských Modřanech začala stavba bytového projektu za 2,5 mld.

Vložil
ČTK
19.09.2018 12:50
Praha

Modřany


Praha - Stavební firmy Metrostav a Průmstav zahájily stavbu bytového projektu Zahálka v pražských Modřanech za více než 2,5 miliardy korun. Projekt zahrnuje sedm domů s 800 byty. Investory jsou developerské společnosti Karlín Group a Horizon Holding. ČTK o tom dnes informovala developerská firma Karlín Group v tiskové zprávě.

Projekt je rozdělen do několika etap, v první má vzniknout 240 bytů ve dvou domech. Dokončení první etapy je plánováno na podzim 2020. "Spolupráce s Karlín Group se nám osvědčila již na projektu Rezidence Vltava. Dalších pět budov s nabídkou 560 jednotek zrealizujeme v naší gesci," uvedl generální ředitel Horizon Holding Jišaj Furman.

Obytná čtvrť Zahálka se nachází na pomezí Hodkoviček a Modřan. V sedmi bytových domech se počítá rovněž s komerčními prostory. Součástí projektu je i mateřská škola, která bude provozována městskou částí. "Celý areál počítá s podzemním parkováním pro 1000 vozů, aby veškerý povrch zůstal zachován pro zeleň," doplnil Furman. Podle generálního ředitele Karlín Group Jana Ludvíka je v první etapě zatím prodána více než pětina bytů.

Bytová výstavba v hlavním městě v poslední době zaostává za poptávkou po nových bytech. Podle údajů Českého statistického úřadu zde do konce července klesl počet zahájených staveb bytů v bytových domech meziročně o 12,6 procenta na 1161. Více než dvě třetiny přitom připadaly právě na projekt Zahálka, který byl do statistik zahrnut celý. Developeři v prvním pololetí v Praze prodali 2750 bytů.

"Za poklesem nových stavebních povolení je možné vidět nepružnost státních úřadů. Nedostatek bytů může mít velký vliv na jejich cenu a nemusí tak přijít očekávaný pokles cen," uvedl analytik Broker Consulting Jan Lener. Za poslední tři roky vzrostly ceny nových bytů v hlavním městě téměř o 70 procent a průměrná prodejní cena se blíží 100.000 korun za metr čtvereční.
1 komentář
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
Poděkování
David Pecha
31.03.20 09:43
zobrazit všechny komentáře