Vložil
ČTK
04.01.2021 07:40
Varnsdorf


zpět na článek
3 komentáře
skvělá zpráva
Raval
| 07.01.21 11:07
To je úžasná zpráva! Červený kostel bával ozdobou Varnsdorfu, pak se však změnil v otazník - byl sice památkově chráněn, ale protože údajně nebyl jasný vlastník, tak byl svěřen břízám a tomu, kdo šel kolem. Byla však vidět, že je postaven z velmi kvalitních cihel a tak, byť bez oken, pořád stál a doufal, že se o něj někdo postará. Je nutno poděkovat městu, že si ho převzalo a dalo se do jeho oprav. Takových secesně novogotických staveb tu zase tak moc není. A Varnsdorf moc potřebuje obnovit půvab nejen této stavby. Moc tleskám.
Ono těch staveb ve Varnsdorfu stojí za pozornost víc...
Aleš
| 07.01.21 12:15
Jsem sice náplava, ale kvituji s povděkem nejen záchranu červeného kostela, nýbrž i zdařilou rekonstrukci polikliniky, výstavbu zimního stadionu, který je chloubou města, úpravu náměstíčka U věžiček, rekonstrukci autobusového nádraží nebo velmi zdařilou rekonstrukci bývalé keramičky na pivovar a jazzový klub. Škoda, že v soutěži stavba roku tato skvělá rekonstrukce nezabodovala. Ale už se těším na chystanou rekonstrukci místního muzea...
máte pravdu
Raval
| 07.01.21 08:44
Děkuji Aleši, máte pravdu. Varnsdorf se krásně probouzí, možná to začalo právě pivovarem a jeho vlakovou zastávkou, těch věcí se tam k lepšímu opravdu mění dost - a třeba se Varnsdorf skutečně stane uceleným městem, k němuž se kdysi rozběhl, ale pak už neměl příležitost. A kromě Červeného kostela se snad také dočká také kostel sv. Karla Boromejského, který je neméně zajímavý, a bohužel stále ještě, i přes veškeré snahy, stále ještě zchátralý.
Přidat nový komentář
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.
Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.