V Jablonci nad Nisou hledají městského architekta

Vložil
ČTK
06.02.2019 18:00
Jablonec nad Nisou

Jablonec nad Nisou - V Jablonci nad Nisou hledají městského architekta. Radnice vyhlásila výběrové řízení. Městu by měl už od dubna pomoci s přípravou koncepčních dokumentů, kultivací veřejných prostranství i komunikací s investory. V tiskové zprávě o tom dnes ČTK informovala mluvčí magistrátu Jana Hajná. Na potřebě městského architekta se shodly všechny strany vládnoucí koalice v čele s ANO.

Svého městského architekta mají už dlouhá léta v Semilech, loni s ním začali spolupracovat i v České Lípě. V sousedním Liberci má radnice dokonce sedmičlennou Radu architektů.

"Dlouhodobá absence odborného kreativního pohledu na urbanistický a architektonický rozvoj Jablonce mě osobně přivedla do vedení města. Přál bych si, aby si vybraný kandidát získal důvěru a respekt napříč politickými stranami," řekl náměstek primátora pro rozvoj Jakub Chuchlík (Piráti). Aby práce městského architekta byla flexibilní, zvolilo město externí spolupráci o předpokládaném rozsahu 600 hodin za rok.

"Hlavní náplní práce městského architekta jsou odborné konzultace, příprava zadání investičních záměrů a návrhy drobných úprav ve veřejném prostoru," doplnil Chuchlík. Městský architekt bude podle něj spolupracovat na aktualizaci a pořizování rozvojových dokumentů i na přípravě a administraci architektonických soutěží. Součástí jeho práce bude účast na jednáních s občany, investory a stavebníky, ale také osvěta v oblasti architektury a urbanismu.

Výběrové řízení bude dvoukolové. "První kolo bude korespondenční, kdy uchazeč zašle informace o své dosavadní práci, zkušenosti a reference. Ti, kdo postoupí do kola druhého, pak předstoupí před hodnotící komisi," řekl náměstek primátora. V komisi podle něj zasednou kromě zástupců vedení města také městský architekt Kolína David Mateásko a jablonecká rodačka, novinářka věnující se architektuře, Karolína Jirkalová. Nabídky mohou uchazeči posílat do 20. února, podrobné informace najdou zájemci na internetových stránkách města www.mestojablonec.cz.
0 komentářů
přidat komentář

Související články