V centru Hodonína by měly vzniknout parkovací domy pro 200 aut

Vložil
ČTK
13.06.2008 19:45
Hodonín

Hodonín - Hodonín plánuje v centru města postavit parkovací domy pro více než 200 automobilů. Dvojice staveb by měla vzniknout v ulici Velkomoravská v sousedství okresního soudu. ČTK to zjistila z dokumentů, které investor poslal úřadům k posouzení vlivu na životní prostředí. Podle starosty města Lubora Šimečky zastupitelstvo zatím stavbu definitivně neschválilo. Vedení radnice plánuje postavit také další parkovací domy, především na sídlištích na okraji města.

    Hodonín se s nedostatkem parkovacích ploch potýká několik let. Před třemi roky proto jako jedno z posledních měst v kraji zpoplatnilo parkovací stání v centrální části města. Ceny za parkování radnice nastavila tak, aby vyhovovaly především řidičům, kteří do města přijíždějí na krátké nákupy a naopak odradily před dlouhodobým blokováním v nákupních zónách.
    O výstavbě parkovacích domů radnice uvažuje také na sídlištích Jihovýchod a Větrná hůrka. Obě vznikala v osmdesátých letech minulého století. Tehdejší architekti vycházeli ze studií, podle nichž připadlo na tři byty jedno auto. Dnes je ale situace zcela jiná a na obyvatele jednoho bytu připadají dvě a více aut. Parkovací kapacity sídlišť proto nedostačují.
0 komentářů
přidat komentář