V Blansku nahradí zničenou zeď moderní objekt s mléčný barem

Zdroj
Vladimír Klepáč
Vložil
ČTK
26.04.2012 19:15
Blansko

Autor: arch. Pavel Holouš
Blansko - V centru Blanska nahradí do konce roku oprýskanou zeď s několika vitrínami, přezdívanou místními s nadsázkou hladová, nový objekt s mléčným barem. Po jeho stavbě volali obyvatelé léta. Objekt za asi pět milionů korun by měl oživit nábřeží Svitavy, z něhož chce radnice vybudovat netradiční odpočinkovou zónu, která do města přiláká turisty. ČTK to dnes řekl starosta Lubomír Toufar (ČSSD).

    Vitríny původně sloužily k propagaci činnosti klubů působících při blanenských průmyslových podnicích. V uplynulých letech ale zeď zchátrala a vytvořila zanedbané zákoutí. Proto vedení města souhlasilo s jejím stržením a stavbou moderního objektu na jejím místě.
    Mléčný bar by měl být jednou ze zastávek na nábřeží Svitavy. Patrně ještě letos vznikne podél ní i cyklistická stezka. Hotova je zatím z poloviny. Na severním okraji města se napojí na cyklostezku vedoucí do nedalekého Ráječka.
    Město v uplynulých dnech vypsalo architektonickou soutěž, která by měla dát nábřeží dlouhému asi čtyři kilometry novou podobu. Počítá se s tím, že na něm přibudou sochy, zelená zákoutí, altánky a studie navrhují i vybudování lávek nad řekou.
0 komentářů
přidat komentář