Univerzita Pardubice dokončila Pilařovu fakultu pro chemiky

Vložil
ČTK
03.12.2008 22:25
Pardubice

Pardubice - Univerzita Pardubice dokončila rozsáhlou výstavbu moderního areálu fakulty chemicko-technologické ve svém kampusu v městské části Polabiny. Nové prostory budou sloužit výuce 1800 studentů a vědeckovýzkumným činnostem v oblasti chemických, chemicko-technologických, biochemických a biotechnologických disciplín, uvedla mluvčí vysoké školy Valerie Wágnerová. Univerzita si ponechá i původní budovu fakulty na náměstí Legií.
    "Po rekonstrukci bude sloužit hlavně pro účely fakulty elektrotechniky a informatiky," uvedla mluvčí.
    Výstavbě areálu fakulty chemicko-technologické předcházelo vybudování tělovýchovných zařízení, které bylo zahájeno 1. října 2005, tělocvičny byly uvedeny do provozu v listopadu následujícího roku. Náklady výstavby dosáhly přibližně 1,3 miliardy korun. "Jedná se o nejvýznamnější investiční záměr Univerzity Pardubice v celé historii vysokého školství v Pardubicích, která sahá do počátku 50. let minulého století," uvedla Wágnerová.
    Nové budovy fakulty by měly splňovat veškeré požadavky na moderní vysokoškolské prostředí a kvalitní laboratorní zázemí, podmínky jsou podle Wágnerové srovnatelné s předními evropskými vysokoškolskými pracovišti obdobného charakteru. Areál je tvořen třemi stavbami rozmístěnými kolem akademického náměstí v srdci univerzitního kampusu, celkem obsahují 168 laboratoří, 24 učeben včetně počítačových, čtyři velké posluchárny a další zázemí pro akademické pracovníky a pobyt studentů.
    Nové objekty bude nutné ještě vybavit nábytkem a technickým zařízením pro výuku a výzkum. "Předpokládáme, že nové posluchárny začnou studenti využívat od letního semestru," řekla Wágnerová.
    Na sedmi fakultách Univerzity Pardubice v  tomto akademickém roce studuje zhruba 9200 vysokoškoláků. Pro tento rok má škola akreditováno pro výuku celkem 69 studijních programů se 146 studijními obory v  bakalářském, navazujícím magisterském a doktorském studiu. Do roku 2010 by měla mít univerzita celkem 10.000 studentů.
0 komentářů
přidat komentář

Související články