Ukradená galerie

Zdroj
ateliér Povětroň
Vložil
Tisková zpráva
12.03.2013 10:15
UKRADENÁ GALERIE je experimentální streetartový projekt. V dlouhodobě opuštěných městských vitrínkách se pravidelně každý týden konají outdoorové výstavy. Projekt vznikl v Českém Krumlově v květnu roku 2010. Od té doby se UKG rozšířila do Prahy, Banské Štiavnice, Drážďan, Linze, Písku, Telče, Děčína-Podmoklů. Ukradené galerie v městech přirozeně vznikají v kulturních perifériích. Ve všech „pobočkách“ proběhlo již přes pět set výstav. Jedním z cílů UKG je vytvořit galerijní síť, díky níž by díla i výtvarníci mohli volně kolovat mezi jednotlivými městy, státy a kontinenty. Pro více informací navštivte webovou stránku stránku.V pražské galerii v Modřanech se jednou měsíčně koná cyklus o mladé české architektuře.
Záměrem cyklu je touto neformální cestou seznámit veřejnost se současnou architekturou a konfrontovat začínající architekty s prací svých kolegů. Cyklus o architektuře v rámci UKG zároveň přináší možnost vystavovat architekturu v prostředí malířů, sochařů, fotografů a přiblížit jí tak k ostatním uměleckým oborům, od kterých se v minulém století odloučila. Příležitost srovnání přístupů jednotlivých ateliérů umožňuje pravidelným návštěvníkům formovat názor na současnou mladou českou architekturu. Vernisáž výstavy je doplněna přednáškou s promítáním, na níž navazuje diskuze. Za poslední rok zde vystavovali Mjölk architekti, MOLO ARCHITEKTI, H3T, Homostudio, Progres atelier, Collaborative Collective, Majo architekti, Manua, Mio architects.


Ve čtvrtek 14. března 2013 od 21 hodin proběhne jubilejní 10. díl cyklu, kde se představí architektonická dílná IUCH Idy Čapounové a Jakuba Chuchlíka a 11. dubna 2013 bude zahájen cyklus o architektuře i v UKG Děčín-Podmokly. Na obě akce jste srdečně zváni.

Organizátoři cyklu: Martin Chlanda, Jana Fischerová, Michal Rouha (atelier Povětroň)
Autoři idey UKG: Artur Magrot, Alessandra Svatek (AA)
Kontakt: rutraxela@gmail.com – výtvarníci, martin@atelier-povetron.cz –architekti
0 komentářů
přidat komentář

Související články