Tachov přebuduje za 20 milionů korun tříhektarový městský park

Zdroj
Václav Prokš
Vložil
ČTK
21.06.2010 08:45
Tachov

Tachov - Třináctitisícový Tachov chce do konce příštího roku přebudovat tříhektarový městský park. Investice za 20 milionů korun zcela změní tvář největší odpočinkové zóny v centru města. Podoba parku vznikla po diskuzi s občany, řekl ČTK starosta Ladislav Macák.

    Radnice usiluje o peníze z Nadace Partnerství, největší české ekologické nadace, kde loni s žádostí neuspěla, ale letos si věří. "Pokud peníze nedostaneme, budeme na projektu pracovat, ale vše se rozloží do více let," uvedl starosta. Město vybuduje odpočinkovou louku, kam budou chodit místní občané relaxovat. Dále tam vzniknou nové cesty, romantická zákoutí, fontána, pítka, vše navázané na sousední restauraci u Parkhotelu.
    Na revitalizaci parku, která už má stavební povolení, je zpracován dendrologický průzkum. "Zdravé stromy zůstávají. Nahradíme pouze staré a nebezpečné porosty," dodal Macák.
    "Za necelý milion korun už jsme zbourali bývalé letní kino, které už 16 let nefunguje. Zatím vydáváme jen své peníze," uvedl starosta. Radnice zbourala kamenné jeviště, zázemí kina, kovovou konstrukci na plátno a zbytky kovových laviček.
    Bývalý zámecký park je největší relaxační zónou přímo ve městě. V Tachově jsou ještě okrajové parky jako Knížecí alej, alej k minerálce, samotná "minerálka", kterou nechal v roce 1791 vysázet kníže Windischgrätz a později se stala významným promenádním místem. Alej je chráněna od roku 1986 jako krajinná dominanta.
0 komentářů
přidat komentář