Šumperskou knihovnu čeká rekonstrukce a dostavba

Vložil
ČTK
31.01.2008 14:55
Šumperk

Šumperk - Šumperskou městskou knihovnou čeká od letoška náročná rekonstrukce. Radnice se rozhodla knihovnu nejen opravit, ale i rozšířit o novou budovu. Náklady město odhaduje na 90 milionů korun. Ředitelka knihovny Zdeňka Daňková očekává, že nová budova by mohla zdvojnásobit stávající počet čtenářů.

    "Důvodem této investice je hlavně nedostatečná kapacita současné knihovny, tamní stísněné prostory ale i snaha knihovnu zmodernizovat," řekla dnes ČTK mluvčí radnice Andrea Jahnová.
    Projekt nové městské knihovny přivítali i samotní její pracovníci. "V současné době máme zhruba 3800 čtenářů. Podle zkušeností z jiných měst, kde jsou knihovny v dostatečných prostorách a slouží nejen jako knihovna, kde se půjčují knihy, ale i jako nabídka volného času včetně čítárny a studovny, je uživatelů výrazně více. Třeba i dvojnásobek," řekla dnes ČTK ředitelka knihovny.
    Podle plánů radnice by rekonstrukce měla skončit v roce 2010. Kromě opravy nynější budovy chce město zbudovat přístavbu, která bude se stávající knihovnou propojena. "V suterénu současné knihovny bude vybudován víceúčelový sál pro konání kulturních akcí a přednášek. V prvním patře budou zachovány kanceláře, vybudují se nové elektrorozvody, vymění se zde okna a všechny místnosti dostanou nové podlahy," doplnila mluvčí.
    Pro stavbu nové budovy chce radnice využít 1700 metrů čtverečných přilehlé parcely. V komplexu by po dostavbě neměl chybět bezbariérový přístup, rozšíří se i počet pracovišť s počítači a přibudou i nová místa pro parkování návštěvníků. Nového zázemí se dočkají i knihovníci, vznikne i nový velký sklad.
    Šumperská radnice již na zpracování studie vypsala veřejnou zakázku. Peníze chce město získat ze strukturálních fondů Evropské unie.
3 komentáře
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
soutez
palmexman
31.01.08 05:27
re: soutez
stepan
03.02.08 02:37
cháchá
palmexman
03.02.08 07:41
zobrazit všechny komentáře