Studie opravy divadla v Jičíně počítá i s loutkoherci

Vložil
ČTK
07.08.2018 08:30
Jičín


Jičín - Studie nákladné rekonstrukce Masarykova divadla v Jičíně vyjde vstříc místním divadelníkům. Dokumentace se rozšíří o nové dispoziční řešení pro loutkoherecký divadelní soubor Srdíčko. Dokumentaci zpracovává za 2,29 milionu korun bez DPH pražská firma MEPRO a má být hotova do dvou let. ČTK o tom dnes informoval mluvčí jičínské radnice Jan Jireš. Úpravy dokumentace schválila rada města.

"Podnět na nové řešení vzešel přímo od představitelů souboru. Dodatek navyšuje náklady o 24.000 korun bez DPH. Protože úpravy studie jsou podle vyjádření firmy zásadní, bylo nutné uzavřít dodatek ke smlouvě o dílo na kompletní dokumentaci k rekonstrukci divadla,"
uvedl Jireš.

Přípravu projektu rekonstrukce divadla zahájilo město začátkem letošního roku výběrem projektanta. O zahájení vlastní rekonstrukce bude rozhodovat zastupitelstvo vzešlé z podzimních komunálních voleb.

Stavbaři by měli v divadle rekonstruovat střechu, fasádu, rozvody, topení, interiéry či instalovat vzduchotechniku. Náklady na opravu divadla se odhadují na desítky milionů korun, hlavní tíha financování bude ležet na městě. Na nákladech se částečně budou podílet i sokolové, kteří zůstali menšinovým vlastníkem nemovitosti. Divadlo město koupilo v roce 2016 od Tělocvičné jednoty Sokol.

Masarykovo divadlo na pěší zóně v Husově ulici je místem kulturního a společenského života v šestnáctitisícovém Jičíně. Podle předběžných odhadů by rekonstrukce budovy postavené na konci 19. století mohla začít nejdříve na přelomu let 2020 a 2021.
0 komentářů
přidat komentář

Související články