Jičín má projektanta na přestavbu rekonstrukci Masarykova divadla

Zdroj
Zdeněk Rychtera
Vložil
ČTK
12.02.2018 13:25
Jičín


Jičín - Město Jičín výběrem projektanta zahájilo několikaletý proces nákladné rekonstrukce Masarykova divadla. Divadlo město v roce 2016 koupilo od Tělocvičné jednoty Sokol. Dokumentaci na rekonstrukci zpracuje za 2,29 milionu korun bez DPH pražská firma MEPRO. Práce na dokumentaci by měly trvat téměř dva roky. O zahájení vlastní rekonstrukce bude rozhodovat zastupitelstvo vzešlé z podzimních komunálních voleb. Novinářům to dnes řekl místostarosta Petr Hamáček (Sdružení pro Jičín).

Stavbaři by měli v divadle rekonstruovat střechu, fasádu, rozvody, topení, interiéry či instalovat vzduchotechniku. Náklady na opravu divadla se odhadují na desítky milionů korun, hlavní tíha financování bude ležet na městě. Na nákladech se částečně budou podílet i sokolové, kteří zůstali menšinovým vlastníkem nemovitosti.

Starosta Jan Malý (ANO) je přesvědčen o tom, že město jde správnou cestou, a že i budoucí vedení radnice bude v projektu pokračovat. "Nemůžeme se spokojit se současným stavem divadla, kde se 40 let nic neudělalo," řekl Malý. Pokud by šlo vše hladce, mohla by rekonstrukce budovy postavené na konci 19. století začít na přelomu let 2020 a 2021.

Masarykovo divadlo na pěší zóně v Husově ulici je místem kulturního a společenského života v šestnáctitisícovém Jičíně. Konají se v něm představení, koncerty, plesy, taneční kurzy, výstavy, semináře.

Jičín koupil divadlo od sokolů po složitých jednáních předloni v červnu za 18,5 milionu korun. Otevřela se tím cesta k opravě objektu, protože sokolové by sami peníze na opravy neměli. Město od sokolů získalo hlavní divadelní sál se zázemím, sál tanečního klubu, malý sál a divadélko Srdíčko. Sokolu zůstal trakt s tělocvičnou, byt a kanceláře. Společné části domu smlouva řeší spoluvlastnickým podílem.
0 komentářů
přidat komentář

Související články