Stavbaři začali s opravou závad nového sídla hradeckého kraje

Zdroj
Zdeněk Rychtera
Vložil
ČTK
15.05.2009 16:40
Hradec Králové

Hradec Králové - Stavbaři dnes začali s náročnou opravou nedávno postaveného sídla Královéhradeckého kraje. Do objektu, který loni získal prestižní titul Stavba roku, zatéká a hejtmanství kvůli tomu nemůže některé prostory vůbec využívat. Opravy by měly trvat do června a chod úřadu by neměly nijak ovlivnit. ČTK to řekl Jiří Hošna z tiskového oddělení kraje.

    Dělníci rozeberou dlažbu Pivovarského náměstí uprostřed areálu hejtmanství, které je také střechou parkovacího domu. Pak opraví špatnou izolaci a budovy poničené vlhkostí. Náklady se odhadují na miliony korun. Kraj nebude nic platit, protože opravy jsou součástí záruky za stavbu. Od dubna 2005 do října 2007 ji stavěla největší česká stavební společnost Skanska.
    Stavbaři budou při opravách používat i hlučnou techniku. Dělníci by proto měli pracovat zejména v odpoledních hodinách a o víkendech. Na čas zřejmě bude uzavřen přístup na nádvoří po schodišti od zimního stadionu. Lidé by při přechodu přes nádvoří měli být více opatrní.
    Závady se na stavbě nejvíce projevily na přelomu letošního ledna a února. Když závěje sněhu na nádvoří odtávaly, začala ze stropů některých kanceláří úřadu či elektroinstalacemi kapat voda. "Opravy odhaduji v řádech milionů korun. Vítám, že stavební firma, která areál budovala, se k reklamaci přihlásila," uvedl náměstek hejtmana Vladimír Derner (KDU-ČSL).
    Sídlo kraje vzniklo přestavbou hradeckého pivovaru. Kraj za sídlo prostřednictvím dvacetiletého leasingu zaplatí 1,87 miliardy korun. Stavbu prosadila ODS. Zejména tehdy opoziční lidovci v čele s Dernerem stavbu pro její nákladnost tvrdě kritizovali. 
0 komentářů
přidat komentář

Související články