Stavba slánské sportovní haly začne na podzim

Vložil
ČTK
06.04.2021 17:35
Slaný

Slaný – Stavba nové slánské sportovní haly za více než 70 milionů korun začne na podzim, její součástí bude i malá tělocvična. Tendr na práce chce radnice vypsat v létě, hala by mohla být otevřená koncem příštího roku, uvedla v tiskové zprávě mluvčí slánské radnice Markéta Růtová.


Hala bude stát v lokalitě Slaný – Sever. Část nákladů na vybudování by mohla pokrýt evropská dotace zaměřená na životní prostředí, město požádalo také o státní dotaci.

Úspornému provozu má pomoci zateplení stěn, vytápění tepelnými čerpadly i zpětné získávání tepla z teplé užitkové vody. "K úsporám energií přispějí i LED svítidla v hlavní hale, kde každé z nich bude moci mít nastaven vlastní specifický režim svícení. Můžeme tak osvětlovat jen ty části haly, které budou právě využívány, a to navíc i v intenzitě, která je pro daný sport právě třeba," uvedl slánský zastupitel a předseda investičního výboru Ladislav Peška (KSČM).

Sportovní plochy poslouží florbalistům, futsalistům, basketbalistům, volejbalistům, házenkářům, nohejbalistům i tenistům. Budou splňovat parametry pro pořádání oficiálních zápasů. Pro sporty jako stolní tenis, aerobik, tanec a další má sloužit malá tělocvična. Po dokončení stavby halu obklopí i nově vysazené keře a stromy.
0 komentářů
přidat komentář

Související články