Slaný pokračuje v přípravě stavby sportovní haly

Vložil
ČTK
24.03.2021 19:50
Slaný

Slaný – Slaný na Kladensku pokračuje v přípravě stavby sportovní haly v lokalitě Slaný Sever, která bude stát přes 70 milionů korun. Ve městě chybí hala s potřebnými parametry pro pořádání soutěží vyšší úrovně. Budování by mohlo začít na podzim, řekl dnes ČTK starosta Slaného Martin Hrabánek (ODS).


"Máme vydané územní rozhodnutí, což je předstupeň stavebního povolení," uvedl starosta. Konečné rozhodnutí o spuštění stavby podle něj ještě v dubnu projednají zastupitelé. Hotovo by mělo být na konci příštího roku.

Stavba bude nízkoenergetická, tedy náklady na její provoz včetně vytápění by měly být oproti běžným objektům nižší. Město proto požádá i o evropskou dotaci, která je pro úsporné stavby určená a mohla by pokrýt až kolem 25 milionů korun z nákladů.

Nová hala umožní pořádání oficiálních sportovních soutěží nejvyšší tuzemské úrovně, například pro florbal, futsal či basketbal. Současná sportovní hala BIOS nemá kromě potřebných parametrů ani dostatečné zázemí. Nadále ji využijí školy a rekreační sportovci.
0 komentářů
přidat komentář

Související články