Stavba Petrovky spěje do finále, pracuje se na interiérech

Zdroj
Tomáš Kučera
Vložil
ČTK
30.05.2018 11:45
Špindlerův Mlýn

Špindlerův Mlýn - Výstavba nové Petrovy boudy na hřebenech Krkonoš spěje do finále. Stavbaři pracují hlavně na interiérech. Tento týden také uklízeli staveniště a odváželi odpad. Otevření se předpokládá na konci roku 2019, řekl ČTK Martin Havlík ze společnosti Snowy Chalet, která je investorem stavby. Původní Petrovu boudu 1. srpna 2011 zničil požár.

Výstavba nové "Petrovky" v nadmořské výšce 1288 metrů, která začala v květnu 2016, pokračujeme podle harmonogramu. "Objekt by měl být předán investorovi v červnu 2019, následně budou zahájeny práce na kompletaci interiérového vybavení a dodávkách inventáře," uvedl Havlík. V současnosti se uvnitř objektu například brousí, natírají se interiérové palubky a trámy. Pracuje se na montovaných příčkách, pokračují vnitřní instalace. "Štípe se i obkladový kámen pro sokly, přizdívají se dodatečné hydroizolace technické místnosti," dodal Havlík.

Nová Petrovka je složena ze dvou oddělených objektů, hlavního A a menšího B. Objekt B je samostatný objekt, který bude sloužit k ubytování hostů s kapacitou deseti osob. Ve větším čtyřpodlažním objektu A bude restaurace, 52 lůžek, z toho 12 v noclehárně a 40 v ubytovací části, v suterénu bude například wellness, technické zázemí či sklad. Hlavní objekt vznikl pod dohledem památkářů, protože byl navržen jako nástavba a přístavba zbytku původní Petrovy boudy z roku 1887, který je památkově chráněný. "Objekty A a B už mají kompletní střešní konstrukci, v podstatě dokončenou fasádu, vnitřní dělení, ostatní jednotlivé profese jsou v různém stupni rozpracovanosti, dokončení," informoval ČTK Havlík. Podle něho by na konci roku měly mít oba objekty kompletní fasádu, střechu, měly by být hotové stavební práce na vnitřních rozvodech včetně technologie vytápění a dokončena čistírna odpadních vod.

Celkové náklady na výstavbu nové Petrovky jsou přibližně 120 milionů korun. Petrova bouda vzniká v extrémních klimatických podmínkách. Stavbaři se na začátku potýkali s nepřízní počasí. Například kvůli silnému větru musel být věžový jeřáb nahrazen mobilním.

Co bylo příčinou požáru původní Petrovy boudy, kterou tvořila trojice objektů, se neví. Podle hasičů byl oheň založen úmyslně, policie však pachatele neodhalila a případ odložila. Už týden před devastujícím požárem se v objektu objevily plameny, tehdy se ještě podařilo oheň zastavit. V podobě, jak ji do požáru znali návštěvníci Krkonoš, existovala přes sto let. Z Petrovy boudy se podařilo zachránit pouze část obvodových stěn a trafostanici. Od roku 2008 byla chátrající stavba pro turisty uzavřena.
0 komentářů
přidat komentář

Související články