Stanice metra Stodůlky má nový vestibul

Vložil
ČTK
10.09.2010 23:00
Praha

Praha - Ve stanici metra Stodůlky byl dnes otevřen nový vestibul, který má umožnit přístup do stanice směrem od výstavby takzvaného Západního Města. ČTK o tom informovala mluvčí pražského dopravního podniku Ilona Vysoudilová. Vybudování nového vestibulu trvalo zhruba rok a vyžádalo si náklady ve výši 284 milionů korun.
    Základy tohoto západního vestibulu byly podle Vysoudilové založeny už v začátku 90. let při prodloužení metra do konečné stanice Zličín. "Stavba byla tehdy realizována jako předstihová a vestibul nebyl nikdy zprovozněn," uvedl vedoucí odboru investic dopravního podniku Lukáš Kruml.
    Vstup do stanice byl nově zastřešen a architektonicky propojen s okolní zástavbou. Ve vestibulu vznikly nové prostory pro obchody, policii a toalety. Cestující tam naleznou rovněž bankomat, předprodej jízdenek a validátor, který umožňuje nahrát na kartu opencard kupony na MHD. Podle Vysoudilové byly modernizovány rovněž neveřejné prostory stanice i technologie, které umožňují lepší orientaci a pohyb zrakově a tělesně postiženým.
    V okolí stanice by měla vyrůst nová čtvrť nazvaná Západní Město, která by mohla svým rozsahem překonat i pražské Jižní Město. Rozsáhlý obytný a kancelářský projekt v těchto místech buduje developerská společnost Finep.

0 komentářů
přidat komentář

Související články