Správa KRNAP otevře ve čtvrtek centrum environmentální výchovy

Zdroj
Jakub Sochor
Vložil
ČTK
08.01.2014 19:50
Petr Hájek Architekti

Vrchlabí (Trutnovsko) 8. ledna (ČTK) - Správa Krkonošského národního parku ve čtvrtek ve Vrchlabí otevře nové Krkonošské centrum environmentálního vzdělávání. Vybudování objektu, který získal přezdívku Krtek, stálo 85,5 milionu korun. Novinářům to dnes řekl mluvčí parku Radek Drahný.
    V objektu, který navrhl Petr Hájek, vznikl přednáškový sál s kapacitou 76 posluchačů a prostor laboratoře a učebny. Objekt nabízí také výstavní prostor, knihovnu, ekologickou poradnu a zázemí. V další části objektu jsou garážová stání.
    Hlavní konstrukce jsou z pohledového betonu, vnitřní dělící příčky i nábytek jsou z překližkových desek. "Jednotlivé desky jsou vyměřeny tak, aby při jejich výrobě nevznikl žádný odpadní materiál," řekl Hájek. Tvar domu, který je zapuštěný do země, vychází z geometrie pohoří Krkonoš. Objekt vznikl na kraji zámeckého parku u budovy Správy KRNAP, jeho zelenou střechu kryjí horské rozchodníky. Unikání jsou také 4,3 metru vysoká nedělená protipožární skla.
    Podle ředitele Správy KRNAP Jana Hřebačky získáním nového objektu začíná nová etapa v ekologické výchově Správy KRNAP. "Dosud jsme na tuto činnost neměli odpovídající prostory," uvedl Hřebačka. V budově budou připravené programy pro děti ze všech typů škol i širokou veřejnost. "Chystáme také příměstské tábory, odborné semináře či přednášky," řekl Drahný. Přezdívku Krtek získal objekt na základě hlasování veřejnosti.
    Slavnostní otevření je naplánováno ve čtvrtek od 16:00, kdy se uskuteční také vernisáž výstavy makrofotografií Petra J. Juračky. Například 23. ledna bude v novém centru přednášet ředitel dvorské zoo Přemysl Rabas.
0 komentářů
přidat komentář

Související články