Správa KRNAP hledá název pro budovu environmentálního centra

Vložil
ČTK
14.01.2012 11:35
Petr Hájek Architekti

Vrchlabí (Trutnovsko) - Správa Krkonoš- ského národního parku (KRNAP) hledá název pro budovu Krkonošského centra environmentálního vzdělávání. Nový objekt za zhruba 90 milionů korun by měl být ve Vrchlabí na Trutnovsku dokončen v září 2013. Správa žádá o spolupráci také veřejnost, informoval dnes ČTK náměstek ředitele Správy KRNAP Jakub Kašpar.
    Dosud se pro centrum používá zkratka KCEV. "KCEV je užitečná pracovní zkratka, ale jako název budoucího střediska environ- mentálního vzdělávání to moc funkční není," uvedl Kašpar. Správci parku proto hledají název, který bude mít vztah k tématu ekologické výchovy, bude výstižný či ponese nějaký příběh.
    "K vymýšlení názvu pro KCEV jsme přizvali všechny naše kolegy a první náměty se už scházejí. Chceme také požádat i veřejnost z Krkonoš i odjinud, aby přispěla," uvedl ředitel Správy KRNAP Jan Hřebačka. Návrhy, které by měly obsahovat i odůvodnění vybraného názvu, mohou lidé posílat do 29. února na e-mail jkaspar@krnap.cz.
    Budova KCEV, která vyroste v sousedství správy parku, nabídne přednáškový sál s kapacitou 80 lidí, knihovnu, učebnu, výstavní prostory a sociální zázemí. Centrum bude kromě ekologické výchovy mládeže nabízet také programy pro návštěvníky Krkonoš a bude k dispozici také obcím a dalším partnerům. Budovu budou moci využívat i kolegové z polského Krkonošského národního parku. Stavbu podpořila evropská unie.
0 komentářů
přidat komentář

Související články