Rozpočet obnovy zlínského tržiště Pod Kaštany je 92 mil.Kč

Vložil
ČTK
14.12.2020 19:10
Zlín


Zlín – Rozpočet chystané obnovy tržiště Pod Kaštany v centru Zlína je více než 92 milionů korun. ČTK to dnes v tiskové zprávě sdělil mluvčí radnice Tomáš Melzer. Akce zahrnuje dvě etapy včetně úpravy Soudní ulice od prostoru bývalého soudu po místo, kde ulice směřuje na náměstí Míru.


Stavební práce by radnice chtěla zahájit v květnu příštího roku. Majitelé dvou stánků na tržišti však napadli rozhodnutí krajského úřadu, který vydání stavebního povolení potvrdil.

"Dostali jsme informaci, že majitelé stánků podali na rozhodnutí krajského úřadu žalobu. Jsem přesvědčený, že město Zlín postupovalo při získávání stavebního povolení v souladu se zákonem a oslovilo všechny účastníky řízení tak, jak jim zákon předepisuje. S majiteli stánků jsme celou dobu jednali a celý projekt revitalizace byl opakovaně s nimi probírán a konzultován a jejich připomínky zapracovány. Jejich kroky, kterými chtějí zpochybnit stavební povolení města na revitalizaci tržiště, nechápu," uvedl náměstek primátora Pavel Brada (ANO). Město podle něj přes správní žalobu na krajský úřad pokračuje v přípravách.

Na novém tržišti budou mít stánkaři k dispozici mimo jiné elektrické zásuvky, aby mohli prodávat zboží, které musí být v chladicích boxech. Nové budou také vodovodní přípojky do stánků, v areálu tržiště budou toalety, které tam dosud chyběly. "V souladu s dnešními trendy nebude dešťová voda končit v kanalizaci, ale bude se vsakovat do zeleně. Zároveň chceme na tržišti upřednostnit prvovýrobce a pěstitele, a eliminovat tak přeprodej ze supermarketů," uvedl primátor Jiří Korec (ANO).

Návrh počítá s více než stovkou prodejních míst na více než 900 m² prodejní plochy. S obnovou tržiště bude uvedena do provozu vrtaná studna v přilehlém sadu Svobody.
0 komentářů
přidat komentář