Revitalizace Stříbrného jezera v Opavě má začít v červnu

Vložil
ČTK
03.04.2020 21:15
Opava


Opava - Revitalizace Stříbrného jezera v Opavě má začít v červnu. Náklady na projekt, který zahrnuje například také stavbu lávky spojující jezero a nedaleký městský park, jsou zhruba 142 milionů korun. Většinu zaplatí ministerstvo financi. Částku 23,5 milionu z této sumy vložilo do projektu město Opava, jde o podíl na výstavbě lávky. ČTK to řekla mluvčí města Lada Dobrovolná.


Práce by podle ní neměly zásadním způsobem omezit možnost letošního využití jezera k rekreaci. Dokončeny by měly být na jaře 2021. Smlouva se zhotovitelem je už podle města podepsaná. "Nyní budou zhruba dva měsíce probíhat projekční práce. V průběhu června se pak začne s přípravou výstavby mostu a dalšími pracemi, ale v úseku od cesty do Městských sadů. Letošní letní sezona tak nebude narušena, lidé se budou moci i přes zahájení prací u jezera nadále rekreovat," uvedl primátor města Tomáš Navrátil (ANO).

Projekt zahrnuje terénní a krajinářské úpravy včetně úprav břehů jezera, vybudování splaškové kanalizace, vodovodu, veřejného osvětlení, přístupových chodníků a vstupů do vody. "Jeho hlavní součástí je nová lávka přes řeku Opavu. Ta umožní propojení lokality jezera s Městskými sady," doplnil primátor. Pod Rolnickou ulicí bude vybudován podchod. V blízkosti vodní plochy vyroste přírodní areál dětský svět s brouzdalištěm a atrakcemi pro nejmenší.
0 komentářů
přidat komentář

Související články