Rakovník nechá udělat projekt na obnovu Husova náměstí, chce využít dotace

Vložil
ČTK
12.11.2021 18:50
Rakovník

Rakovník - Rakovník nechá udělat projekt na obnovu centrálního Husova náměstí, má už přes deset let připravenou studii. Teď chce využít chystané evropské dotace pro podobné investice, které by měly být vyčleněné v období let 2021 až 2027. Vedení města nyní vybralo firmu, která udělá projektové práce v rozsahu územní studie, uvedla dnes v tiskové zprávě mluvčí rakovnické radnice Kateřina Hradilová.


Už dříve připravený návrh zahrnuje celou plochu Husova náměstí včetně navazujících silnic a vjezdu, Žižkovo náměstí, východní část Martinovského ulice a jižní část ulice V Hradbách. "Dlouhodobým záměrem je komplexní vyřešení veřejného prostoru městské památkové zóny jako celku, po stránce estetické, provozně-funkční a dopravní," uvedla Hradilová. Město tak chce vytvořit ve svém centru atraktivní prostředí pro místní obyvatele i návštěvníky. Předpokládané náklady na kompletní obnovu náměstí bude město znát po zpracování projektu.

Podle mluvčí bude nutné v blízké budoucnosti na náměstí vyměnit značnou část kanalizace a také opravit či doplnit další inženýrské sítě, které jsou na konci své životnosti. Zároveň také přestavbou několika domů na náměstí vzniká víceúčelové společenské centrum a úpravu čeká i plocha před ním. Obnova náměstí by tak mohla navázat na nezbytné práce.
0 komentářů
přidat komentář

Související články